Grand Theft Auto 6

Ve srovnání s Red Dead Redemption 3, o kterém jsme psali v jednom z předešlých článků na našem herním blogu, se toho o potvrzeném Grand Theft Auto 6 ví asi tak tisíckrát víc. I přesto je ale konkrétních informací jak šafránu a moc jich nemáme (a nejsme sami).

Podle toho, jak dlouhou dobu ale do tohodle herního vosího hnízda vývojáři z Rockstar před natěšenými hráči šťourají, bychom SNAD mohli mít naději na další skvělý titul zpod jejich taktovky. Jak to teda zatím vypadá?

Všechno důležité o Grand Theft Auto 6 najdeš tady:

GTA 6 - Datum vydání a platformy

Podle nejoptimističtějších odhadů bychom mohli GTA 6 vyhlížet už koncem roku 2023, nicméně jsou i skeptičtější odhady, které se snaží držet natěšené fanoušky série GTA při zemi a hovoří o datu vydání někdy v letech 2024 nebo dokonce 2025.

Z toho lze usuzovat, že Grand Theft Auto 6 vyjde stoprocentně na PC, PS5 a současné generace Xboxových konzolí. Jestli se vývojáři rozhodnou zařadit GTA 6 ještě i mezi hry na PlayStation 4, to se budeme muset nechat překvapit, nicméně podle nás to příliš realistický scénář není.

GTA 5 - Zdroj: im.tiscali.cz

Čeština a multiplayer v GTA 6

Ne, ne a ne. Prostě ne, soráč. Série Grand Theft Auto zatím nikdy neměla potřebu zakomponovat do žádného svého titulu českou lokalizaci, takže lze téměř se stoprocentní jistotou říct, že to tak zůstane i v případě posledního GTA. Určitou naději v tomto směru samozřejmě skýtá fanouškovský překlad, což se ovšem týká jen majitelů verze hry pro PC. Takže ti, kdo smaží na konzoli, mají prostě definitivního smolíka.

Pokud jde o možnost hry více hráčů, i tady zatím můžeme vycházet jenom z toho, jak to bylo u předchozích dílů. Vzhledem k úspěchu, který ale po svém uveřejnění Grand Theft Auto 5 se svým online multiplayerovým režimem zaznamenalo, bychom se divili, kdyby na tenhle úspěch autoři nechtěli navázat i u šestého pokračování.

Grand Theft Auto 6 – Příběh

Pokud jde o příběh, tak to je stále jedna velká neznámá. Bohužel. Ale vzhledem k předchozím dílům a faktu, že se jedná o akční adventuru, lze už tradičně předpokládat hlavní dějovou linku plnou vedlejších úkolů. Podle dostupných informací by mělo být Grand Theft Auto 6 nejspíš silně inspirované seriálem Narcos, přičemž se hodně mluví o hlavní postavě s krycím jménem Ricardo.

Že to zní tak nějak cizokrajně? Jo. Ricardo by měl být podle všeho Ital, něco kolem třicet let, pohybující se v prostředí drogového kartelu. Pokud bude GTA 6 kopírovat předešlý díl, měli bychom se ale dočkat i dalších hratelných postav a mezi těmi by navíc (a teď pozor!) měla být poprvé v historii her Grad Theft Auto taky žena.

Něco málo k tématu hry a samotného příběhu jsme přinesli už v tomhle článku a fakt nás mrzí (a ano, zlobíme se na Rockstar stejně jako všichni ostatní), že se na množství uvolněných a potvrzených informací vlastně moc nezměnilo.

GTA 5 - Zdroj: gta.cz a img.redbull.com

Závěrem o Grand Theft Auto 6

Grand Theft Auto 5 sklízí mezi kritiky i hráči samotnými ovace. Není proto příliš velkým překvapením, že i Grand Theft Auto 6, je už poměrně dlouhou dobu tématem vášnivých diskusí veškerého pařmenstva.

S ohledem na neutuchající zájem všech se až musíme vývojářům z Rockstar obdivovat, že tlak tohodle podivného informačního šumu stále ještě zvládají vydržet a my už jen kvůli nim doufáme (protože sakra, kde je nějaká satisfakce za to nekonečný čekání), že výsledný produkt jejich snažení, bude vážně BOMBA.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení